Bürokrasiyle değil kanser canavarıyla savaşalım

LÖSEV’in tedavilerini üstlendiği sağlığına kavuşan ve tedavisi devam eden onlarca çocuk, genç ve ailelerini bir araya getiren iftar yemeği sanatçı Gökhan Kırdar ve Elif Kaya’nın şarkıları ve Lösev çocuklarının korosuyla renkli anlara sahne oldu.

Tedavisi yeni bitmiş olan LÖSEV gönüllüsü Asya Türker (19) yaşadığı zorlu süreci anlatırken gözyaşlarını tutamadı. LÖSEV desteğinin hastalar için önemini anlatan Türker, Sağlık Bakanlığı’nın LÖSEV Hastanesi’ne tam ruhsat vermemesine değindi. Herkesin kendisi kadar iyi bir tedavi şansı bulamadığını belirten Türker “Bırakın engellemeleri, bizler bürokrasiyle değil kander canavarıyla savaşalım. Bakan Fahrettin Koca bu talebimize suiistimal demişti. Sormak istiyorum: Sesimizi duyurmak istememizin neyi suiistimal, neresi suç” diye sordu.

SARAYLARDA YAŞATACAĞIZ

25 yıl önce lösemide yüzde 20’lerde bile olmayan tedavi başarısını yüzde 94’lere çıkardıklarını anlatan LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer “Tek bir çocuğumuzu bile kaybetmemek için çalışıyoruz. En güzel şartlarda yaşamak en çok bu çocuklarımızın hakkı. İnanıyorum ki bir gün bir kişiyi değil sizi saraylarda yaşatacağız’ diye konuştu.

Üstün Ezer, Ankara SSK Hastanesi’nde görev yaparken karşılaştığı lösemili Yusuf’la 20 yıl sonra bir araya geldi. Ezer’e teşekkür eden Yusuf “Lösev bize hayat verdi. Yuvamız oldu. Annemin acısını paylaştı. İyileştim şimdi Lösev gönüllüsüyüm’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x